وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

محلات در آستانه جهش اقتصادی

روابط عمومی | سه شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۲:۱۰ ب.ظ

حضور بی سابقه 13 رایزن اقتصادی از کشورهای مختلف در شهرستان محلات

صبح امروز جلسه ای با حضور 13 رایزن اقتصادی ومسئولین کشوری،استانی وشهرستانی در محلات تشکیل شد.

این جلسه با حضور رایزنان اقتصادی کشورهای ایتالیا،روسیه،تونس وده کشور دیگر به همراه معاون وزیرجهاد کشاورزی،مدیر کل سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی،مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری،مدیرکل شرکت شهرک های صنعتی وبرخی از مسئولان محلی وفعالین بخش خصوصی در محل فرمانداری شهرستان محلات برگزارشد.

نماینده مردم محلات ودلیجان در این خصوص به خبرنگار جریان گفت: مذاکرات بسیار خوبی در فضایی صمیمانه صورت پذیرفت که امیدواریم نتایج خوبی را در بر داشته باشد. وی با منحصر به فرد خواندن برخی از ظرفیت های اقتصادی محلات گفت: شهرستان محلات در بخش سنگ دارای 110 معدن وبیش از 300 واحد فرآوری است که توانمندی های خوبی از معدن تا فرآوری وعرضه دارد.وی گفت: در بخش ماهیان زینتی،90 در صد صادرات ایران از این شهرستان صورت می گیرد که ارزآوری بسیار خوبی را به دنبال دارد.

ایشان در خصوص گل وگیاه گفت: در بخش گل وگیاه محلات علاوه بر ظرفیت 900 هکتاری مجموع گل وگیاه ، وجود تنها پژوهشکده گل وگیاه ودهکده گل کشور در این شهر، محلات را به تنهایی در برابر بزرگترین استان های تولید گل وگیاه کشور ،مانند مازندران قرار داده است.

وی در خصوص صنعت تریکو گفت: این شهر از دیرباز از بزرگترین تولید کننده های تریکو بوده است که این صنعت هم پتانسیل اقتصادی بسیار خوبی برای محلات می باشد.

حجت الاسلام سلیمی در خصوص صنعت گردشگری وآب درمانی گفت:شهرستان محلات همچنین با دارابودن جاذبه های گردشگری وتاریخی بسیار وهمچنین چشمه آبگرم 48 درجه ای شرایط بی نظیری را برای این بخش ایجاد کرده است.

دکتر سلیمی در پایان گفت: مذاکرات بسیار خوبی از سوی اعضای جلسه صورت پذیرفت ودر نهایت مقرر شد با عضویت تعدادی از فعالان بخش اقتصادی محلات در اتاق های بازرگانی کشورهای خارجی این همکاری ادامه یابد وان شااله در آینده شاهد جهش اقتصادی خوبی برای شهرستان باشیم.

  • روابط عمومی

دیدار مردمی