وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

نفوذ یک واقعیت است نه توهم

روابط عمومی | چهارشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۴، ۰۸:۱۳ ق.ظ
حجت الاسلام دکتر علیرضا سلیمی با بیان اینکه نفوذ یک واقعیت و نه یک توهم است، گفت:ماجرای نفوذ کشمیری، قطب زاده، مدنی، قره داغی، بنی صدر و مصداق های دیگر توهم نیست، بلکه واقعیتی است که هزینه های گزافی برای کشور به جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی  در نشست علنی (سه شنبه 17  آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با بیان اینکه نفوذ یک واقعیت و نه یک توهم است، گفت:متاسفانه عده ای که گاه مسئولیت هایی دارند حتی مایل به نام بردن از این واژه نیستند و به تمهید مقدمات برای مقابله با آن نمی پردازند.


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود:انتصاب این مهم به دعواهای سیاسی از یکسو و برخی حاشیه سازی ها بسترساز اقدامات نفوذی ها خواهد بود.

حساسیت زدایی از خطر نفوذ در دستورکار بدخواهان قرار گرفته است


سلیمی با بیان اینکه امروزه حساسیت زدایی از این خطر در دستورکار بدخواهان قرار گرفته است، ادامه داد:باز کردن پنجره مسئولیت برای کسانی که در فتنه نقش آفرین بوده اند چراغ سبزی برای عوامل پیدا و پنهان نفوذ است.


وی با اشاره به اینکه نگاهی گذرا به تجربه های  تاریخی ساده اندیشان را از خواب غفلت بیدار می کند،اظهار داشت: ماجرای نفوذ کشمیری، قطب زاده، مدنی، قره داغی، بنی صدر و مصداق های دیگر توهم نیست، بلکه واقعیتی است که هزینه های گزافی برای کشور به جای گذاشته است.

شأن نزول روز دلانشجو مقابله با استعمار و استکبار است

سلیمی  ضمن گرامیداشت روز دانشجو افزود: طنز تلخی که لایه‌های خودباخته امروز آن را دنبال می‌کند، تهی کردن روز دانشجو از فلسفه وجودی و دور کردن آن از شأن نزول آن است.

وی با بیان اینکه شأن نزول این روز مقابله با استعمار و استکبار و جریان شیفته غرب بود، ادامه داد: چرا عده‌ای با ایجاد انحراف در این جریان اصیل به دنبال وارونه سازی هستند؟

 دانشجویان هوشیار اجازه مصادره حرکت‌های دانشجویی  را نمی دهند

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: متاسفانه برخی گردانندگان مراسم روز دانشجو جمله‌ای علیه آمریکا و مظالم بی‌نهایتی که علیه ملت ما روا داشته، بر زبان جاری نکرده و با تطهیر جریانات وابسته و شیفتگان غرب به دنبال بهره‌برداری سیاسی از طیف نجیب دانشجو هستند.

سلیمی اظهار داشت:البته دانشجویان هوشیار و انقلابی بوده و هستند و اجازه مصادره حرکت‌های دانشجویی توسط فرصت‌طلبان سیاسی و نیز نوداعشی‌های نقابدار را نخواهند داد.

 حجم نقدینگی به 872 هزار میلیارد رسیده است

وی با بیان اینکه بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی حجم نقدینگی به 872 هزار میلیارد رسیده است، تصریح کرد: در دو سال اخیر این حجم دو برابر شده است و رشد پایه پولی به 137 هزار میلیارد بالغ شده است.

 

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در بسته خروج از رکود صرفا در بخش خودرو 2 هزار و 500 میلیارد و با انجام عملیات کارت اعتباری خرید نیز 15 هزار میلیارد به این حجم افزوده می‌شود که با احتساب ضریب فزاینده فقط در این دو بخش 32 هزار میلیارد به حجم نقدینگی اضافه می‌شود.

 حجم عظیم نقدینگی در ذات خود تورم پنهان را به همراه دارد

سلیمی ادامه داد: علاوه بر این با احتساب بدهی دولت به بانک مرکزی و کاهش 3 درصدی سپرده قانونی بانک‌ها این حجم به صورت سرسام‌آوری افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این حجم عظیم در ذات خود تورم پنهان را به همراه دارد، گفت: در همین جا هشدار می‌دهم اژدهای خفته تورم با این سیاست‌ها به زودی بیدار شده و هستی مردم را می‌بلعد و امید است دولت هر چه سریع‌تر تدبیری بیندیشد.

سود بانکی هم‌تراز با نرخ تورم در نظر گرفته نشده است

سلیمی با انتقاد از اینکه با توجه به ادعای کاهش تورم و ادعای تک‌رقمی شدن به نرخ تورم نقطه به نقطه چرا سود بانکی و سود تسهیلات هم‌تراز با نرخ تورم در نظر گرفته نشده است، افزود: بالا بودن نرخ سود بانکی موجب شده مردم و صنعتگران صرفا کارگر بانک‌ها شده و همه هستی آنها در رهن و گرو بانک‌ها شده باشد.

وی ادامه داد: مقتضی است شورای پول و اعتبار هر چه سریع‌تر در این راستا چاره‌اندیشی کند.

مردم منتظر ارائه بسته پیشنهادی دولت برای مسکن هستند

نماینده مردم محلات در مجلس  نهم با بیان اینکه مردم منتظر ارائه بسته پیشنهادی دولت برای مسکن هستند، تصریح کرد: وام 100 میلیون تومانی با اقساط 3.5 تا 7 میلیون تومان دردی از مشکل مردم متوسط و ضعیف درمان نمی‌کند.

وی با بیان اینکه از وزارت امور خارجه انتظار می‌رود تا در پاره‌ای از مسائل دیپلماسی فعال‌تر را در پیش گیرد، افزود: به دولت‌های ترکیه و عربستان توصیه می‌کنیم که حد خود را بشناسند و به آقای آمانو هم در مورد گزارش انحراف فعالیت‌های هسته‌ای در مقطع خاص توصیه می‌کنیم که تحت فشار کشورهای خاص قرار نگرفته و با هویت آزادگی قضاوت کنند.

مطالبات فرهنگیان را هر چه سریعتر پرداخت کنید

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامیدر تذکری به وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:در نظام رتبه بندی تسریع نموده، مطالبات فرهنگیان را هر چه سریعتر پرداخت کنید و اجرای طرح تحول را به فردای قیامت محول نکنید.

سلیمی همچنین از وزیر اقتصاد درخواست کرد تا فکری به حال مالیات‌ها کند که ستون فقرات تولید را شکسته است، به قاعده مالیات گرفته و البته جلوی فرار مالیاتی را هم بگیرد.

جلوگیری از واردات بی رویه اجناس بی کیفیت چینی به کشور

وی در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار جلوگیری از واردات بی رویه به کشور شد و افزود:واردات بی رویه اجناس بی کیفیت چینی موجب تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران شده است و متاسفانه هر روز شاهد تعدیل نیرو هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد که 15 درصد حقوق دولتی معادن که حق حوزه انتخابیه محلات و دلیجان است پرداخت شده و به قانون عمل کنند.

ضرورت تکمیل سایت مسکن مهر دلیجان و محلات

سلیمی در تذکری به وزیر کشور اظهار داشت: چرا علی رغم ارائه اسناد و تایید بازرسی وزارت کشور در خصوص انتصابات غیر قانونی سکوت کرده اید؟

وی تکمیل سایت مسکن مهر دلیجان و محلات را که به حال خود رها شده و همچنین  از خواسته های مردم این مناطق از وزیر راه و شهرسازی دانست.

باغ های شهر محلات در حال نابودی است

از ریاست جمهور و وزیر ورزش و جوانان در خواست کرد که مشکلات جوانان از جمله مسائل مربوط به اشتغال و مکان های ورزشی رفع شود.

  • روابط عمومی

نطق میان دستور