وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

دولت و مجلس باید در بخش های فرهنگی انقلاب کنند

روابط عمومی | دوشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۱۸ ق.ظ

حجت الاسلام دکتر علیرضا سلیمی:
دولت و مجلس باید در بخش های فرهنگی انقلاب کنند

✅ نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان و با اشاره به مشکلات فرهنگی در جامعه گفت:حقیقتا دولت و مجلس باید یک تحول و انقلاب را در این بخش در کشور ایجاد کنند و اگر اقدام جدی در این بخش نکنیم با زلزله و سونامی فرهنگی از جانب غرب مواجه خواهیم شد.

✅حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی برای مبارزه با قاچاق کالا، لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در مجلس تصویب کرده است بیان کرد: متاسفانه دولت در اجرای این لایحه چابک و جدی برخورد نکرده است.

✅ برنامه دولت در قالب برنامه ششم  بیشتر به شکل یک سلسله توصیه ها است.این برنامه توسط مجلس دهم بررسی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: برنامه ای که دولت در زمینه ارائه می دهد باید برنامه ای با بودجه ای سنواتی به صورت برشی باشد که بتوانیم آن را هر سال رصد کرده و دریابیم که بودجه توانسته اهداف را دنبال کند یا خیر.


لینک عضویت مستقیم در کانال اطلاع رسانی فعالیت های نماینده مردم شریف محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامی:
https://telegram.me/joinchat/CSATez1vc6SOAeWjSitM9w


به گزارش سرویس اقتصادی تفتان ما، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان ضمن تشکر از حضور پرشور مردم در انتخابات با اشاره به اینکه رویکرد در مجلس دهم به سمت حل مشکلات اقتصادی مردم باشد گفت: یعنی ما باید مسیر حرکت دولت را برای گشایش اقتصادی هموار کنیم.
سلیمی اظهار کرد: نمایندگان مجلس این آمادگی را دارند، تا لوایحی را که دولت در این خصوص به مجلس شورای اسلامی ارائه می دهد را در کوتاه ترین زمان تصویب کند.

وی قاچاق کالا را یکی از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و افزود: به واسطه این موضوع سالانه اشتغال های زیادی را در کشور از دست می دهیم.

دولت در اجرای لایحه مبارزه با قاچاق کالا چابک نیست
سلیمی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی برای مبارزه با قاچاق کالا، لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در مجلس تصویب کرده است بیان کرد: متاسفانه دولت در اجرای این لایحه چابک و جدی برخورد نکرده است.

وی به ضرورت اصلاح نظام گمرکی اشاره کرد و ادامه داد: تعرفه های گمرکی عامل بازنداره در بخش صادرات و واردات کالا هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی به بالا بودن نرخ سود تسهیلات اشاره کرد و گفت: نظام پولی وبانکی باید اصلاح شود، اکنون سود پرداختی به تسهیلات بالای ۲۰  درصد در بخش تولید است که این میزان سود نمی تواند کار ساز بوده و در این بخش باید تغییرات جدی داشته باشیم.

سلیمی با اشاره به پایین بودن نرخ بهره وری در کشور و ضرورت جدی گرفته شدن بحث بهروری گفت:راندمان در بخش های مختلف در کشور پایین است،در بخش کشاورزی از هر متر مربع زمین حدود ۷۵۰ گرم محصول برداشت می شود در حالی که در دنیا این میزان بیش از دو کیلوگرم است.

ضرورت افزایش واقعی و نه سوری بودجه تحقیقات و فناوری/نوسازی و استفاده از دانش در صنعت اقتصاد ما را پویا می کند
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه در بخش خدمات و صنعت چالش های جدی داریم اضافه کرد: اگر بخواهیم اقتصاد ما پویا و فعال باشد باید توجه جدی به این بخش داشته باشیم.

وی یادآور شد: نو سازی صنعت و استفاده از علم و دانش در کنار صنعت می تواند موثر باشد که باید به این موضوع توجه جدی کنیم.

سلیمی با بیان اینکه اقتصاد کشور باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برود گفت: در این خصوص در کشور بیشتر حرف زدیم و کمتر به عمل پرداختیم.

وی افزود: برای اینکه از اقتصاد دانش بنیان بهره بگیریم باید بودجه تحقیقات و فناوری را به صورت واقعی افزایش دهیم نه به صورت سوری و آماری که این موضوع دردی را از مشکلات درمان نمی کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  به مشکلات فرهنگی در جامعه اشاره کرد و گفت: در بخش های فرهنگی حقیقتا دولت و مجلس باید یک تحول و انقلابی را در کشور ایجاد کنند و اگر اقدام جدی در این بخش نکنیم با زلزله و سونامی فرهنگی از جانب غرب مواجه خواهیم شد.

سلیمی به مشکلات بخش معدن در کشور اشاره کرد و ادامه داد: بخش معدن در کشور پویا نیست و نتوانستیم از همه ی ظرفیت های بخش معدن استفاده کنیم.

تخلفات فراوان دولت در عملکرد بودجه نسبت به بودجه مصوب
وی در خصوص نظام بودجه ی ریزی در کشور گفت: دولت خود را  ملزم به اجرای مصوبات در بخش بودجه نمی داند و به صورت هیئتی عمل می کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت تخلفات فراوانی در عملکرد بودجه نسبت به بودجه مصوب دارد که این موضوع نشان می دهد دولت برنامه محور نیست.

سلیمی با انتقاد از برنامه ارائه شده دولت در قالب برنامه ششم گفت:برنامه دولت در قالب برنامه ششم  بیشتر به شکل یک سلسله توصیه ها است.این برنامه توسط مجلس دهم بررسی خواهد شد.

سلیمی خاطرنشان کرد: برنامه ای که دولت در زمینه ارائه می دهد باید برنامه ای با بودجه ای سنواتی به صورت برشی باشد که بتوانیم آن را هر سال رصد کرده و دریابیم که بودجه توانسته اهداف را دنبال کند یا خیر.


  • روابط عمومی

اقتصاد