وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

درآیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه گل محلات

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۳۸ ب.ظ

درآیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه گل محلات


فاز دوم دهکده گل محلات باید هر چه سریع تر اجرایی شود 


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره گل محلات گفت: فاز اول دهکده گل محلات به وسعت 100 هکتار انجام شده ولازم است فاز دوم آن هر چه سریع تر اجرایی شود.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در این مراسم که عصر سه شنبه در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات برگزار شد اظهار داشت: در شهرستان محلات، 900 هکتار سطح زیر کشت گلخانه وجود دارد، درحالیکه در کشور این رقم 5 هزار و 200 هکتار است و این یک ظرفیت بسیار خوب برای این شهرستان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه فاز اول دهکده گل محلات به وسعت 100 هکتار انجام شده ، افزود:  برای انجام فاز دوم آن نیاز به مساعدت مسئولین استانی و کشوری است تا عملیات اجرایی آن هر چه سریعتر آغاز شود.


درصورت انتقال نیافتن آب های سطحی به حوضچه های لاستیکی، امسال با کم آبی مواجه می شویم


حجت الاسلام علیرضا سلیمی در آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره گل محلات گفت: اکنون در بحث انتقال آب های سطحی به حوضچه های لاستیکی شهرستان، با مشکلاتی مواجه هستیم که اگر این مشکل رفع نشود، تولید کنندگان گل و گیاه در فصل گرما با مشکل کم آبی مواجه خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: در بازارهای بین المللی سالانه 200 ملیارد دلار در زمینه گل مبادلات تجاری صورت می گیرد در حالیکه در کشور حدود 50 میلیون دلار صادرات گل وجود دارد و این فاصله بسیار معنادار است که باید با سرعت کم شود.
سلیمی افزود: تنها پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی کشور در شهرستان محلات قرار دارد که دارای ردیف بودجه ملی است و می تواند به عنوان یکی از ظرفیت های گل محلات محسوب شود.
وی ادامه داد: در مجلس برای بخش کشاورزی تسهیلات بسیار خوبی اختصاص داده شد ولی در بخش عملکرد اجرایی با اما و اگرهایی مواجه هستیم و گزارش دقیقی از عملکرد اجرایی داده نشده است.


استاندار مرکزی درخصوص تعریض بلوار آیت الله غفاری دستور ویژه صادر کند

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره گل محلات اظهار داشت: امسال در بخش کشاورزی نگرانی های جدیدی برای افزایش هزینه های تولید ایجاد شده که منشا آن افزایش نقدینگی است.
سلیمی افزود: نقدینگی در سال جاری به مبلغی بالای 10 هزار میلیارد ریال رسیده در حالیکه این مبلغ 4 هزار میلیارد ریال بود و این افزایش نقدینگی موجب افزایش تورم خواهد شد.
وی با بیان اینکه هر کجا نیاز به ریل گذاری وجود داشته باشد، مجلس آمادگی کمک کردن را خواهد داشت، افزود: در بحث لوایح اقتصادی دولت، هر زمان این لوایح به صحن مجلس آمده، نمایندگان مجلس خارج از نوبت و به صورت ویژه به آن رسیدگی کرده اند و آن ها را به تصویب رسانده اند.
وی با اشاره به متوقف شدن دستور واگذاری زمین های معوض برای تعریض بلوار آیت الله غفاری به دلایل سیاسی در سال گذشته، از استاندار مرکزی خواست در سال جاری  نسبت به واگذاری زمین های معوض دستور ویژه صادر کند تا مشکل این خیابان هر چه سریع تر رفع گردد.

  • روابط عمومی

آب

گل وگیاه