وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

۱۰ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

دولت بدهی خود به خزانه را برگرداند

روابط عمومی | چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۰۲ ب.ظ

نماینده مردم محلات ودلیجان در تذکر شفاهی: دولت 6 هزار میلیاردی را که به عنوان قرض از خزانه برداشت کرده هنوز پرداخت نکرده است لذا سریعا به پرداخت آن اقدام کند.

✅ نرخ بیکاری در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در حال افزایش است. بیمه اجباری دو درصد کاهش یافته و تعداد افراد متقاضی بیمه بیکاری به نحو چشمگیری افزایش یافته است. اگر شغل جدیدی ایجاد نمی‌شود حفظ مشاغل فعلی در دستورکار دولت قرار گیرد.

✅ جرائم دیرکرد کمر تولیدکننده را شکسته و چندین میلیون چک برگشتی در دست مردم مانده است، لذا دولت سریعا تدبیری برای حل این مشکل بیاندیشد.

✅ کشاورزان، کارخانه‌داران و تولیدکنندگان باید به کجا مراجعه کنند، براساس مصوبه قانونی چندین هزار میلیارد تومان سهم یارانه تولید است که متاسفانه پرداخت نشده است.

✅چگونه می‌شود رئیس یک مجموعه چندین میلیون تومان در ماه حقوق دریافت کند اما برای پرداخت خسارت یک تصادف مردم را درگیر کاغذبازی و بروکراسی اداری کند.

✅برخی مدیران عامل بانک‌ها حقوق‌های چند ده میلیونی می‌گیرند اما برای دریافت وام یکی دو میلیونی مردم را اذیت می‌کنند.

✅از وزیر محترم صنعت ،معدن وتجارت خواستار پرداخت حق السهم مردم حوزه انتخابیه خود از معادن شهرستان هستم.

✅از وزیر محترم نیرو خواستار پرداخت حق آبه قمرود به حوزه انتخابیه خود هستم.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۰۲
 • روابط عمومی

در صورتی به سعادت و پیشرفت واقعی می رسیم که جامعه ما قرآنی شود.

روابط عمومی | چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۰۱ ب.ظ✅ علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: در صورتی به سعادت و پیشرفت واقعی می رسیم که جامعه ما قرآنی شود و اداره کشور و قوانین و مراودات مردم وهمه تعاملات و بازار و تجارت ما همه براساس قرآن کریم و آموزه های گرانسنگ آن باشد.

وی ادامه داد: بر همین اساس باید تلاش کنیم فرهنگ قرآنی را نهادینه کنیم لذا یکی از نتایج مسابقات، معنوی شدن فضای کشور و جذب دل ها به سوی چشمه جوشان قرآن است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در فضای تاریک جهان امروز آنچه که ما انسان ها را با فضای معنوی پیوند می زند، همین برگشت به قرآن کریم است.
سلیمی با تاکید براین نکته که ما باید از چشمه جوشان قرآن سیراب شویم و دوباره به این کتاب الهی بازگردیم، اظهارداشت: جامعه نیازمند استفاده از معارف قرآن است و باید جوان ها را با قرآن آشنا کنیم که نقش عمده مسابقات نیز در همین راستاست.

وی افزود: مسابقات بین المللی قرآن کریم نیروهایی را تربیت می کند و دل های آماده را جذب می کند و مسیری است برای کسانی که با فطرت پاک خودشان به سوی این اقیانوس عظیم حرکت می کنند.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۰۱
 • روابط عمومی

پیام تبریک روز معلم

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۵۰ ب.ظ

پیام تبریک حجت الاسلام دکتر علیرضا سلیمی ،نماینده مردم شریف محلات ودلیجان به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت مقام معلم


بسمه تعالی

معلم ؛زیباترین نغمه تاریخ وجویبار زلال معرفت انسان ساز است.
معلم ؛گلواژه جمیل خلقت واقیانوس بی انتهای ادب وکرامت است.
معلم ؛یک آسمان عشق ویک کهکشان جود وسخا است که در کهکشان او ستارگان بیشمار سوسو می زنند واز پرتو انوار او پرده ظلم وعدم بر نیستی روی می آورد.
دستان پرمهرش،جهان ساز است ودل شیدایی او انسان نواز.
دیدگانش مظهر رحمانیت را به خاطر خلجان می سازد وگفتار او تجلی بخش ناطقه ذوالجلالی است.

🌷ای کوه استوار درودت باد وای سرو بلند قامت تاریخ سلامت🌷

ما همه تشنگان چشمه بخشنده توایم وبر سر خوان پر کرامتت بهره ها گرفته ایم.
همواره تو را سپاس می گوییم واز درگاه رب ذوالجلال جاودانگیت را خواستاریم.
تو مارا به جنت رهنمون کردی واز سراشیبی هول نجاتمان دادی.
صدها هزاران درودت

دستانت را به علامت سپاس می بوسم.
شاگرد شما
علیرضا سلیمی

 • روابط عمومی

توقف پروژه ها با مقاصد سیاسی ظلم به نظام است

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۴۹ ب.ظ

در این دیدار که با حضور مهندس عادل،نماینده مردم محلات ودلیجان، شهردار محلات ومسئولین اداره راه وشهرسازی برگزار شد در خصوص پروژه های در دست اقدام راهداری منطقه گفتگو وتبادل نظر شد.

در این دیدار پیرامون چندین پروژه مهم و نیمه تمام شهرستان های دلیجان و محلات ازجمله جاده دانشگاه دولتی محلات،جاده باقر آباد،زیرآب، نراق  و سفی آباد و همچنین روستاهای عیسی آباد و گلچشمه و قالهر بحث وتبادل نظر شد و حجت الاسلام دکتر سلیمی خواستار پیگیری و انجام سریع این پروژه ها شد.
در این دیدار نماینده مردم محلات ودلیجان با انتقاد از کندی کار در برخی پروژه ها، توقف در دو پروژه آسفالت دانشگاه دولتی و جاده نراق را به دلایل و مقاصد سیاسی دانست و گفت : توقف اینگونه پروژه هایی که نفع آن برای مردم است آنهم با مقاصد سیاسی،ظلم به نظام است.
در این جلسه مهندس  عادل ابراز امیدواری کرد پروژه های دانشگاه و باقرآباد تا نیمه شعبان به صورت کامل انجام وزیر بار ترافیک برود.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۴۹
 • روابط عمومی

توسعه تحصیلات تکمیلی نیاز تحول دانشگاه پیام نور

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۴۶ ب.ظ

حجت الاسلام سلیمی در این دیدار ضمن خیر مقدم به معاونت پژوهش گفت: مجلات علمی و پژوهشی و توسعه تحصیلات تکمیلی نیاز ضروری دانشگاه پیام نور است وامیدواریم هرچه سریعتر در این خصوص شاهد رشد باشیم.
نماینده مردم شریف محلات ودلیجان گفت:متاسفانه بودجه تملک دارایی در نظر گرفته شده توسط دولت جهت دانشگاه پیام نور بسیار ناچیز ونامناسب است واز طرف دیگر بودجه عمرانی نیز برای این دانشگاه در نظر گرفته نشده است و دانشگاهی که عملیات عمرانی در آن متوقف شود پویایی خود را از دست خواهد داد.
دکتر سلیمی در پایان از دکتر کریمی خواست تا با نگاهی ویژه به بحث امنیت شغلی کارکنان واعضای علمی دانشگاه آن ها را در انجام ماموریت های خود یاری نماید.
در ادامه دکتر کریمی، معاونت پژوهش وفناوری دانشگاه پیام نور ضمن تشکر از زحمات نماینده مردم شریف محلات ودلیجان در خصوص کمک به آموزش عالی کشور بالاخص دانشگاه پیام نور گفت: متاسفانه ریاست عالیه دانشگاه به دلیل ماموریت فوری موفق به حضور در این سفر نشدند.
کریمی در پایان گفت: تغییر ماموریت دانشگاه پیام نور از آموزشی به پژوهشی،توسعه مراکز نوآوری وشرکت های دانش بنیان از اولویت های دانشگاه است.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۴۶
 • روابط عمومی

کارگر الفبای ایستادگی،مقاومت واستقلال کشور است.

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۴۰ ب.ظ

نماینده مردم شریف محلات و دلیجان ظهر امروز ودر آستانه روز کارگر با حضور در محل کارخانه گلبار شیمی،به نمایندگی از جامعه کارگری شهرستان با کارگران این کارخانه دیدار وگفتگو کردند.

حجت الاسلام سلیمی در این دیدار ضمن برشمردن این مجموعه به عنوان مجموعه ای پویا وفعال گفت: همدلی و همراهی کارگران این مجموعه منشا موفقیت آن است.
ایشان با اشاره به نقش کارگران در صنعت و تولید گفت: باید به محصول کارگران که همان تولید داخل است بها داده شود.
نماینده مردم گفت: محکم کاری و اتقان در عمل موجب افزایش کیفیت محصول می شود.
سلیمی در پایان گفت: حمایت از حقوق کارگران امری ضروری است و آن را وظیفه خود میدانیم.
در این دیدار که باحضور فرماندار شهرستان محلات،بخشدار و جمعی از مسولین شهرستان حضور داشتند، بحث مشکلات زمین کارخانه و استاندارد سازی مواد خام مورد استفاده به عنوان مشکلات اصلی این واحد تولیدی مطرح شد.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۴۰
 • روابط عمومی

تولید داخل و وتلاش برای صادرات نمونه بارز اقتصاد مقاومتی

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۳۹ ب.ظ

نماینده مردم شریف محلات ودلیجان ضمن حضور در کارخانه کربن سیمرغ به عنوان بزرگترین واحد صنعتی شهرستان،ضمن دیدار با پرسنل این شرکت در نشستی باحضور مدیران این کارخانه به بررسی مشکلات این واحد صنعتی پرداخت.
در ابتدای این دیدار مهندس زینالی،مدیرعامل گفت: در حال حاضر این کارخانه با اشتغالزایی مستقیم بیش از 160 نفر درمنطقه با تمام مشکلات اقتصادی سال های گذشته مشغول به فعالیت است.
مهندس زینالی در ادامه ضمن تشریح وضعیت فعالیت کارخانه گفت: خوشبختانه در سال گذشته علی رغم تمام مشکلات حاضر نه تنها تولید خود را کاهش ندادیم، بلکه با ورود به عرصه صادرات افزایش تولید نیز داشته ایم و اکنون در حال صادرات به کشورهای ایتالیا،ترکیه و... هستیم.
وی در پایان از نماینده مردم خواست تا در خصوص مشکلات مطرح شده این کارخانه را یاری نماید.
در پایان جلسه حجت الاسلام دکتر سلیمی ضمن تشکر از فعالیت های پرسنل این کارخانه گفت: همین فعالیت وتولید وصادرات شما نوعی از اقتصاد مقاومتی است و بنده به عنوان نماینده مردم وظیفه خود میدانم تا مشکلات شما را به گوش وزرا و مسئولین مربوطه برسانم.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۳۹
 • روابط عمومی

درآیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه گل محلات

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۳۸ ب.ظ

درآیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه گل محلات


فاز دوم دهکده گل محلات باید هر چه سریع تر اجرایی شود 


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره گل محلات گفت: فاز اول دهکده گل محلات به وسعت 100 هکتار انجام شده ولازم است فاز دوم آن هر چه سریع تر اجرایی شود.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در این مراسم که عصر سه شنبه در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات برگزار شد اظهار داشت: در شهرستان محلات، 900 هکتار سطح زیر کشت گلخانه وجود دارد، درحالیکه در کشور این رقم 5 هزار و 200 هکتار است و این یک ظرفیت بسیار خوب برای این شهرستان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه فاز اول دهکده گل محلات به وسعت 100 هکتار انجام شده ، افزود:  برای انجام فاز دوم آن نیاز به مساعدت مسئولین استانی و کشوری است تا عملیات اجرایی آن هر چه سریعتر آغاز شود.


درصورت انتقال نیافتن آب های سطحی به حوضچه های لاستیکی، امسال با کم آبی مواجه می شویم


حجت الاسلام علیرضا سلیمی در آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره گل محلات گفت: اکنون در بحث انتقال آب های سطحی به حوضچه های لاستیکی شهرستان، با مشکلاتی مواجه هستیم که اگر این مشکل رفع نشود، تولید کنندگان گل و گیاه در فصل گرما با مشکل کم آبی مواجه خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: در بازارهای بین المللی سالانه 200 ملیارد دلار در زمینه گل مبادلات تجاری صورت می گیرد در حالیکه در کشور حدود 50 میلیون دلار صادرات گل وجود دارد و این فاصله بسیار معنادار است که باید با سرعت کم شود.
سلیمی افزود: تنها پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی کشور در شهرستان محلات قرار دارد که دارای ردیف بودجه ملی است و می تواند به عنوان یکی از ظرفیت های گل محلات محسوب شود.
وی ادامه داد: در مجلس برای بخش کشاورزی تسهیلات بسیار خوبی اختصاص داده شد ولی در بخش عملکرد اجرایی با اما و اگرهایی مواجه هستیم و گزارش دقیقی از عملکرد اجرایی داده نشده است.


استاندار مرکزی درخصوص تعریض بلوار آیت الله غفاری دستور ویژه صادر کند

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در آیین افتتاح چهاردهمین جشنواره گل محلات اظهار داشت: امسال در بخش کشاورزی نگرانی های جدیدی برای افزایش هزینه های تولید ایجاد شده که منشا آن افزایش نقدینگی است.
سلیمی افزود: نقدینگی در سال جاری به مبلغی بالای 10 هزار میلیارد ریال رسیده در حالیکه این مبلغ 4 هزار میلیارد ریال بود و این افزایش نقدینگی موجب افزایش تورم خواهد شد.
وی با بیان اینکه هر کجا نیاز به ریل گذاری وجود داشته باشد، مجلس آمادگی کمک کردن را خواهد داشت، افزود: در بحث لوایح اقتصادی دولت، هر زمان این لوایح به صحن مجلس آمده، نمایندگان مجلس خارج از نوبت و به صورت ویژه به آن رسیدگی کرده اند و آن ها را به تصویب رسانده اند.
وی با اشاره به متوقف شدن دستور واگذاری زمین های معوض برای تعریض بلوار آیت الله غفاری به دلایل سیاسی در سال گذشته، از استاندار مرکزی خواست در سال جاری  نسبت به واگذاری زمین های معوض دستور ویژه صادر کند تا مشکل این خیابان هر چه سریع تر رفع گردد.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۳۸
 • روابط عمومی

مصادره 2میلیاردی نتیجه دیپلماسی التماس!

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سلیمی گفت: روی آمدن دولت به دیپلماسی لبخند و التماس و سرپوش گذاشتن به بدعهدی‌های طرف مقابل عامل عدم اقدام متقابل و واکنش جدی او در قبال این اقدامات آمریکایی‌هاست که واقعا جای شگفتی دارد.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج در واکنش به مصادره 2میلیارد دلار از اموال بلوکه‌شده ایران توسط آمریکا تصریح کرد: این اقدام قطعا راهزنی بین‌المللی است و این سوال مطرح می‌شود که چرا سازمان‌های بین‌المللی به وظایف خود عمل نمی‌کنند؟ و چرا برخی از مسئولین واکنش لازم در این خصوص نشان نداند و سکوت کردند.

سلیمی عنوان کرد: آمریکایی‌ها نشان دادند غیرقابل‌اعتماد هستند و علیرغم وعده‌هایی خود در برجام تحریم‌ها را ادامه می‌دهند که نقض برجام است و از ژنو تا امروز 150 تحریم جدید علیه ایران اعمال کرده‌اند.

وی در چرایی اینکه چرا اقدام لازم و متقابل در خصوص اقدام آمریکایی‌ها توسط دولت صورت نگرفته بیان کرد: روی آمدن دولت به دیپلماسی لبخند و التماس و سرپوش گذاشتن به بدعهدی‌های طرف مقابل عامل عدم اقدام متقابل و واکنش جدی او در قبال این اقدامات آمریکایی‌هاست که واقعا جای شگفتی دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در ادامه گفت: باید همین مسئله عبرتی باشد برای اینکه یک عده‌ای اوباما را باهوش و مودب خطاب می‌کردند و باید از این افراد پرسید آیا این است مودب و باهوش بودن آقای اوباما که این قانون را امضا کرده؟ این چه هوش و ادبی است؟

سلیمی یادآور شد: در مقابل نتیجه دیپلماسی التماس؛ ندادن ویزا به ابوطالبی نماینده ایران، دادن ویزا به ایران از طریق کشور ثالث توسط سعودی‌ها، انجام همه تعهداتمان در برجام، وعده‌های توخالی طرف مخالف در انجام تعهدات خود، عدم تولید آب سنگین اراک، عدم غنی‌سازی 20درصد، بتن‌ریزی و خروج قلب راکتور همه نتیجه این دیپلماسی التماس و لبخند است و مشخص نیست در قبال این داده‌هایمان چه چیزی را به دست آوردیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در خاتمه تاکید کرد: اما آنچه می‌تواند عزت و حقوق ملت ایران را حفظ کند دیپلماسی اقتداراست.
 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۳۵
 • روابط عمومی


✴️ بنده از ابتدا با دوشنبه بازار مخالف بودم و جمعه بازار را مناسبتر میدانستم.

✅ در این دیدار ابتدا حجت الاسلام سلیمی در دیدار با آقای ملکی ریاست اداره صنعت،معدن وتجارت محلات گفت: یکی از اساسی ترین مشکلات شهر محلات بحث بازار روز آن بود که بنده از ابتدا با جمعه بازار موافق بودم و متاسفانه دوشنبه بازار لطماتی را در شهرستان ایجاد کرد که خوشبختانه از ابتدای امسال با تغییر روز آن به جمعه ها شرایط بهتری فراهم شد.
سلیمی با انتقاد از محل این بازار گفت: قرار گرفتن این بازار در کنار قبور اموات اصلا مناسب نیست و از شما می خواهم هرچه سریعتر زمین مناسبی را در این خصوص از شهرداری وشورای محترم درخواست کنید تا محل بازار روز نیز سامان یابد.
نماینده مردم گفت: متاسفانه در شهر محلات گرانی هم از اطراف بیشتر است که این موضوع همت شما عزیزان را می طلبد.

✴️ عدم پیگیری احداث حوضچه های لاستیکی در بالادست باغات لطمات فراوانی وارد کرد.

✅ در ادامه نماینده مردم شریف محلات ودلیجان در دیدار با آقای محمودی ریاست جدید جهاد کشاورزی گفت: در سال های گذشته مطالعات خوبی در خصوص ایجاد حوضچه های لاستیکی در بالادست باغات شهر محلات انجام شد وبا حضور مسئولین کلنگ آن هم زده شد وچندصد میلیون تومان هم به آن اختصاص داده شد ولی متاسفانه اقدامی هم در این خصوص و حفظ باغات نشد و واقعا اینجانب نمیدانم که بر سر این پول هم چه آمد؟!
حجت الاسلام سلیمی گفت: شاسته است در خصوص ساماندهی فاز اول دهکده گل وپیگیری فاز دوم آن هم اقدامات جدی صورت پذیرد تا باعث رونق هرچه بیشتر این صنعت شود.
ایشان با انتقاد از عدم مدیریت آب ورودی به حوضچه های لاستیکی این دهکده از مدیریت جهاد کشاورزی خواست که هرچه سریعتر موانع ورود وهدایت آب به حوضچه ها برطرف شود.

✴️ کلنگ ساخت شهرک ماهیان زینتی بی دسته بود!

✅ حجت الاسلام سلیمی در ادامه ودر خصوص عدم پیشرفت در کار ساخت شهرک ماهیان زینتی گفت: متاسفانه کلنگ این شهرک بدون هیچ پشتوانه مالی به زمین زده شد وبه اذعان مسئولین جهاد کشاورزی، قول اختصاص مبلغ 4 میلیارد ریال نیز محقق نشد.
وی گفت در این خصوص باید پیگیری های خوبی صورت پذیرد و بنده نیز آماده هرگونه همکاری در این خصوص هستم.

در پایان نماینده مردم با تبریک انتصاب روسای جدید جهاد کشاورزی و صنعت، آمادگی همه جانبه خود را برای همکاری با ایشان اعلام نمود.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۳۴
 • روابط عمومی