وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

مدیران مدارس دغدغه قطع شدن آب و برق مدرسه را دارند

روابط عمومی | شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۴۵ ق.ظ

نماینده مردم محلات ودلیجان گفت: به نظر می‌رسد در بحث سرانه مدارس نتوانستیم به اندازه کافی بودجه تزریق کنیم و مدیران مدارس دغدغه قطع شدن آب و برق مدرسه را دارند.


 

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، درخصوص مسائل مختلف آموزش و پرورش اظهار داشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش کار خوبی بود که صورت گرفت، اما واقعیت این است که علی‌رغم اینکه این کار اقدام مناسبی بود، اما نیاز ما در مناطق مختلف بیش‌تر از نیازی است که نیرو به کار می‌گیریم، یعنی نیاز آموزش و پرورش به نیروهای مجرب بیش از این است و این مقدار نمی‌تواند پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش باشد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در بحث سرانه مدارس نتوانستیم به اندازه کافی بودجه تزریق کنیم و مدارس با چالش روبه‌رو هستند و مدیران در خصوص آب و برق و گچ کلاس با مشکل روبه رو هستند؛ مدیری که تمام توان خود را صرف تأمین اعتبار و دغدغه قطع شدن آب و برق دارد، مشخص است در بحث مدیریت با ضعف‌های جدی مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بازنشستگان فرهنگی گفت: متأسفانه حقوق و مطالبات بازنشستگان زمین مانده است و نتوانسته‌اند مطالبات آنها را پرداخت کنند؛ پرداخت قطره‌چکانی مطالبات بازنشستگان فرهنگی نیز نمی‌تواند درمان درد آنها باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی با اشاره به معلمان حق‌التدریس تصریح کرد: معلمان حق‌التدریس چند ماهی حقوق دریافت نکرده‌اند و بعضی از آنها هیچ ممر درآمد دیگری ندارند و این به کیفیت آموزشی در مدارس آسیب می‌رساند.

وی اضافه کرد: علی‌رغم وعده‌های رتبه‌بندی، رتبه‌بندی اجرایی نشده و هنوز پول دست معلم نیامده و مشخص نیست بر اساس چه امتیازی این رتبه‌بندی اجرایی و عملیاتی می‌شود و این یکی از چالش‌های آموزش و پرورش است که می‌تواند آسیب‌زا باشد، انتظار این است در مجموعه آموزش و پرورش تغییر نگاهی داشته باشیم؛ چراکه آموزش و پرورش مادر علم، دانش و پیشرفت در کشور است و اگر این مادر دچار بیماری شود، قطعاً اعضای دیگر دچار لغزش خواهند شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه امروز اعتبارات کافی برای انجام اقدامات جدی فرهنگی در اختیار مدیران مدارس نیست و با یک روند افت کیفیت در آموزش و پرورش روبه‌رو هستیم، گفت: باید هرچه سریع‌تر از این افت کیفیت جلوگیری شود؛ ما به‌عنوان مجلس آمادگی داریم هر کمکی از دست‌مان ساخته است به آموزش و پرورش کنیم و انتظارمان این است دولت آموزش و پرورش را به‌عنوان یک شئ مصرف‌کننده نگاه نکند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش یک بنگاه تولیدی بوده و مهم‌ترین محصول کشور که منابع انسانی است در آموزش و پرورش تولید می‌شود و این نگاه باید در مجموعه دولت عوض شود و متأسفانه تسری این نگاه باعث یک دید منفی در بعضی مسئولان برنامه‌ریزی نسبت به آموزش و پرورش است که امیدواریم اصلاح شود.

  • روابط عمومی