وبلاگ اطلاع رسانی حجت الاسلام علیرضا سلیمی

طبقه بندی موضوعی

۱۸ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

ای کاش گل یاس یک رسانه بود!

روابط عمومی | يكشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۰۴:۳۹ ب.ظ

ای کاش گل یاس یک رسانه بود!


هرچند قصد پاسخ گویی به شبهات و تخریب های منتشر شده در فضای مجازی و تنها نشریه مکتوب شهر« گل یاس» را نداشتیم چرا که متاسفانه روی کرد افتراء، اتهام پراکنی، تخریب، تقطیع و کتمان حقایق که توسط عده ای از عزیزان در پیش گرفته شده مساله ای نیست که با پاسخ گویی حل شود.زیرا تعدادی از آقایان هنوز تفاوت نقد با تخریب را نمیدانند.
«نقد» بمعنای بیان نقاط قوت و نیز ذکر نقاط ضعف با هدف اصلاح امور است و پاره ای از عزیزان دلبند قصد حذف و تخریب شخصیت را با استفاده از هر ابزاری وجهه همت خود قرار داده و مع الاسف شعار اصلاح طلبی سر داده و خود را مصلح می دانند و نمی دانیم این دیگر چه نوع اصلاح طلبی است.
لیکن در این وجیزه فقط یک نکته را که در شماره ی اخیر گل یاس با تفصیل و طمطراق ذکر کرده اند اشاره می کنیم.


نوشته اند: از آنجا که قانون هدف مند کردن مصوبه ی مجلس است ( در سال ۸۹) پس دولت حق دارد بنزین و گازوییل را گران کند و این دست در جیب مردم کردن نیست. 


در این رابطه گفتنی هایی است که فقط به گوشه ای از آنها اشاره می کنیم: 


1. متاسفیم که آقایان حتی یک بار هم که شده قانون هدفمند کردن را مطالعه نکرده اند. آیا نمی دانند که بر اساس همان قانون دولت میبایست زیر ساختهای حمل و نقل عمومی را به نحوی توسعه بخشد که مردم در عبور و مرور دچار مشکل نشود؟
آیا این زیر ساخت فراهم شده است؟!! به هیچ وجه، یعنی اینگونه نیست که هرکس اراده کند از درب منزل تا محل کار یا محل خرید یا تفریح یا مقصد سفر تفریحی،زیارتی به راحتی بتواند از وسایل حمل و نقل عمومی ارزان قیمت استفاده کند، بنابراین آیا افزایش قیمت حامل ها بدون فراهم کردن این زیر ساخت ( که وظیفه ی دولت بوده که در طول این دوره فراهم کند) دست کردن در جیب مردم نیست!! چرا بنزین و سوخت وسایل نقلیه عمومی مثل آژانس ها و تاکسی ها را نیز گران کرده اند؟ دود این گرانی به چشم چه کسانی میرود؟ آیا جز این است که طبقات ضعیف جامعه در این گیر و دار آسیب بیشتری میبینند؟ چه خوب بود حالا که مترو، اتوبوس و سایر وسایل نقلیه عمومی به اندازه ی کافی در اختیار نیست حداقل سهمیه ی بنزین این عزیزان هوا نمیرفت وچه شایسته بود به نحوی عمل می شد که هر روز شاهد مشاجره مسافران با رانندگان بر سر قیمت کرایه نبودیم.

2. راستی اکثر کسانی که از موتور سیکلت استفاده میکنند چه کسانی اند؟ جز اقشار کم درامد؟ مگر در قانون هدفمند کردن بنا نبود یارانه ی بیشتری به این اقشار تعلق گیرد؟ چرا به کلی سهمیه ی بنزین این عزیزان قطع شده و از طرف دیگر یارانه ی نقدی این قشر ضعیف نیز افزایش نیافته است؟ آیا با این وصف این افزایش قیمت، دست کردن در جیب این اقشار ضعیف نیست؟


3. قیمت برق در شش ماه اخیر سه بار، آب دوبار، گاز دوبار و ... افزایش داشته است و میبایست از درامد حاصل از اصل هدفمند کردن و افزایش های اخیر ۵۰ درصد به تولید ( کشاورزی و صنعت) کمک شود. شما در دلیجان و محلات حتی یک تولید کننده پیدا کنید که از این یارانه در طول چهار سال گذشته  بهره مند شده باشد! ما دولت قبل را به قانون گریزی در عدم اجرای قانون هدفمند کردن متهم میکردیم. نکند دوستان قایل به بازی یک بام و دو هوا هستند؟ وانگهی وقتی یارانه تولید پرداخت نشود، قیمت تمام شده ی کالا افزایش پیدا میکند و آیا این غیر از دست کردن در جیب مردم است؟


۴- دوستان میدانند طبق قانون باید یارانه ی اقشار مرفه حذف میشد ( تا بحال نشده است) و متاسفانه دولت بی حساب و کتاب یارانه ی دارا و فقیر را با هم دارد حذف میکند (مصادیق فراوان است) . و باز بر اساس نص همان قانون میبایست درامد حاصل صرف افزایش درامد مستمندان گردد. آیا با این وصف(که یارانه ی افراد نیازمند نه تنها افزایش نیافته که در پاره ای موارد حذف شده است)  نمی توان گفت افزایش قیمیت دست کردن دولت در جیب این افراد ضعیف است؟


۵- طبق قانون دولت « مجاز» است « تا» مبلغ ۴۸ هزار میلیارد از محل هدفمندی درآمد کسب کند. نمیدانیم آقایان به کلمه ی « مجاز» و « تا» دقت کرده اند، یا نه؟
یعنی هیچ اجباری نبوده است تا این مبلغ حاصل شود. تازه « تا» برای اعلام نهایت است یعنی می تواند خیلی کمتر از این مبلغ درامد کسب کند. فلذا در سالهای قبل(از سال 89 که قانون تصویب شده تا امروز) دولتها بر اساس شرایط ،سقف افزایش قیمت ها را تعیین میکردند و بر اساس همین برداشت است که جناب اقای دکتر نو بخت سخنگوی محترم دولت چند بار در پایان سال قبل و در ابتدای سال جاری و بعد از تصویب لایحه بودجه اعلام کردند ما افزایش قیمت حامل ها نخواهیم داشت و جناب آقای جهانگیری معاون محترم اول بخشنامه صادر کردند که افزایش قیمت ها موقوف. یعنی آقای جهانگیری و آقای نوبخت از قانون مطلع نبوده اند؟ قطعا بوده اند. لیکن با آن ملاحظه ای که ذکر شد آن مصاحبه ها را انجام داده اند، حال افزایش یکباره ی قیمت ها آیا فروپاشی اعتماد عمومی به دولت را در پی ندارد؟ قطعادارد و آیا  افزایش ۴۶ درصدی در سالی که فقط ۱۴ درصد به حقوق مستمری بگیران و کارمندان اضافه شده است. برداشت از جیب مردم نیست؟ 


۶- آقایان انتظار نداشته باشد نماینده ی محترم  وکیل الدوله باشد. نماینده نوکر ملت است و بر اساس قانون اساسی قسم خورده ناظر بر این رفتارها بوده و با گوشزد کردن به موقع اینگونه اقدامات، از حقوق مردم دفاع کند. کما اینکه در دولت قبل بیش از ۱۵۰ سوال و تذکر و استیضاح را با افتخار در کارنامه ی خود ثبت وضبط کرد(که از جمله میتوان به استیضاح آقای کردان و... اشاره کرد) و در این دولت نیز در مورد گرانی نان و آزاد کردن قیمت آنان که نمیدانیم با چه توجیهی انجام پذیرفته و گرانی چندباره قیمت برق و گاز و...به دولت تذکر داده است. 


چه خوب بود گل یاس یک رسانه به معنای واقعی کلمه بود و حداقل به حقوق مردم احترام گذاشته و نطق نماینده ی مردم را که در چند روز قبل از انتشار آخرین شماره نشریه ایراد شده بود را  منتشر مینمود. اما صد حیف که گل یاس تبدیل به ارگان انتخاباتی یک عده خاص شده و فقط در صدد تخریب و مچ گیری و کتمان حقایق است. 

ای کاش گل یاس یک رسانه بود!!
آری یک رسانه.

راستی شما دموکراسی را باید قبول داشته باشید، چرا به رای مردم احترام نگذاشته و همواره با تخریب نماینده آنان به مردم توهین می کنید.
و در پایان نمی دانیم شما چرا از موج گرانی ها حمایت می کنید، آیا دفاع از مردم و حقوق آنها را جزء وظایف نماینده نمیدانید؟ جل الخالق!
و در این رابطه گفتنی های دیگری نیز هست...

والسلام
دفتر ارتباطات مردمی نماینده ی مردم شریف محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۳۱ خرداد ۹۴ ، ۱۶:۳۹
 • روابط عمومی

افزایش 25 عددی تخت های بیمارستانی

روابط عمومی | سه شنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۳۶ ق.ظ

تعداد 25 تخت به بیمارستان محلات وتعداد 25 تخت به بیمارستان دلیجان افزوده خواهد شد. دکتر علیرضا سلیمی ضمن اعلام این خبر به مجلس نیوز گفت: همچنین با درخواست وپیگیری صورت پذیرفته از وزیر بهداشت مجوز سونوگرافی،رادیولوژی دیجیتال ،ماموگرافی و او پی ای بیمارستان دلیجان اخذ گردید.وی گفت:امیدواریم با راه اندازی موارد فوق در بیمارستان دلیجان بخش کوچکی از مشکلات درمانی اهالی این شهرستان حل گردد.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۶ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۳۶
 • روابط عمومی

جلسه در دفتر شورای گسترش وزارت علوم

روابط عمومی | سه شنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۳۰ ق.ظ

نماینده مردم محلات ودلیجان به همراه معاون فرماندار محلات،اعضای شورای شهر دلیجان وروسای دانشگاه های محلات ودلیجان با ریاست شورای گسترش وزارت علوم دیدار وگفتگو کردند. در این جلسه که به منظور افزایش رشته های دانشگاه های آزاد محلات ونراق وهمچنین افزایش رشته های مرکز آموزش عالی محلات برگزار شد مقرر شد درخواست های مطروحه بررسی و نسبت به این افزایش رشته ها اقدام گردد.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۶ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۳۰
 • روابط عمومی

دیدار با رئیس سازمان بازنشستگی کل کشور

روابط عمومی | سه شنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۲۷ ق.ظ

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عصر روز دوشنبه با ریاست محترم سازمان بازنشستگی کل کشور دیدار وگفتگو کرد.در این جلسه در خصوص خانه های امید بازنشستگان محلات ودلیجان وآخرین وضعیت منطقه گردشگری آبگرم بحث و گفتگو شد. دکتر سلیمی در این خصوص به مجلس نیوز گفت: در این دیدار مذاکرات خوبی در خصوص خانه امید بازنشستگان دو شهرستان شد که مقرر شد با دستور ایشان خانه امید محلات تکمیل و مقرر شد عملیات احداث وتکمیل خانه مهر دلیجان نیز آغاز گردد. وی همچنین گفت: با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از واگذاری هتل آبگرم محلات به سازمان بازنشستگی کشور می گذرد مقرر شد با توجه به راه اندازی بخش سازماندهی آبگرم محلات در سازمان، عملیات ترمیم وبهره برداری از استخر و مجموعه هتل وهمچنین بهره برداری از سوئیت های جدیدالاحداث هتل بزودی آغاز گردد. در این دیدار معاون فرماندار محلات،اعضای شورای شهر دلیجان وهمچنین رئیس کانون بازنشستگان دلیجان حضور داشتند.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۶ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۲۷
 • روابط عمومی

دیدار با وزیر کشور

روابط عمومی | سه شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۲۰ ب.ظ

صبح دیروز حجت الاسلام علیرضا سلیمی با وزیر کشور دیدار وگفتگو کرد.

وی در این خصوص به مجلس نیوز گفت:در این دیدار در خصوص مسائل مرتبط با منطقه،تکمیل ساختمان فرمانداری محلات،اصلاح ساختمان فرمانداری دلیجان گفتگو وتبادل نظر شد.دکتر سلیمی گفت: از دیگر مسائل مهم مطرح شده در این دیدار بحث کمک وزارت کشور به شهرداری های محلات،دلیجان،نیم ور ونراق بود که از طرف وزیر قول مساعدی داده شد. وی گفت: بحث کمک به دهیاری ها وحمل ونقل عمومی محلات ودلیجان از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۲۰
 • روابط عمومی

جلسه پرسش وپاسخ با جوانان واهالی محلات سفلی

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۴۱ ب.ظ

حجت الاسلام سلیمی در جلسه پرسش وپاسخ ونشست صمیمی با جوانان واهالی محلات سفلی شرکت کرد. در این جلسه که غروب روز جمعه در محل مسجد محلات پایین برگزار گردید دکتر علیرضا سلیمی ضمن نشست صمیمی با جوانان و اهالی محلات سفلی به پرسش های گوناگون آنان در زمینه های مختلف پاسخ داد. این جلسه که با حضور پرشور اهالی همراه بود ،پس از برگزاری نماز جماعت مغرب وعشا خاتمه یافت.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۷ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۴۱
 • روابط عمومی

انتقادات وپیشنهادات

روابط عمومی | يكشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۰۹:۴۵ ق.ظ

همشهریان گرامی می توانند هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را در خصوص مسائل شهری وکشوری که در حوزه اختیارات نمایندگان مجلس می باشد در این پست قرار دهند. با تشکر از شما

لازم بذکر است نسخه قبلی مجلس نیوز در وبلاگ بلاگفا به علت مشکلات فنی بلاگفا غیر فعال گردیده ولی منابع اخبار قبلی در آدرس آن موجود است. majlesnews.blogfa.com

 • روابط عمومی

درخواست پرداخت حقوق معدنی در دیدار با اهالی روستای راونج

روابط عمومی | شنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۳۳ ب.ظ

عصر دیروز حجت الاسلام علیرضا سلیمی در نشستی صمیمانه  با اهالی روستای راونج دلیجان دیدار وگفتگو کرد.ایشان سپس در جلسه ای با حضور اعضای شورای این روستا، نسبت به بررسی مشکلات این روستا پرداخت.در پایان این جلسه مقرر شد مشکلات مطروحه توسط اعضای شورای روستا توسط دکتر علیرضا سلیمی پیگیری گردد.

حجت الاسلام سلیمی در این خصوص به مجلس نیوز گفت:یکی از خواسته های بجای اهالی روستا عدم پرداخت حقوق معدنی،معادن این روستا  درسال 93 می باشد. وی گفت: علی رغم مصوبه مجلس که در سال های گذشته با تلاش اینجانب وبرخی از نمایندگان در خصوص پرداخت 15 درصد حق دولتی معادن به شهرستان ها تهیه گردید،متاسفانه تاکنون حتی یک ریال هم از این حقوق که مربوط به سال93 می باشد در شهرستان محلات ودلیجان توسط دولت محترم پرداخت نگردیده است که این خلاف قانون است. وی گفت: با توجه به واریز این حقوق به خزانه کشور بایستی پیگیری های لازم جهت پرداخت هرچه سریعتر این حقوق به شهرستان های محلات ودلیجان صورت پذیرد.


 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۶ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۳۳
 • روابط عمومی

پیش خبر

روابط عمومی | سه شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۱۹ ق.ظ

صبح روز سه شنبه مورخ 12 خرداد ماه 1394 دکتر سلیمی با حضور در کمیته امداد امام خمینی(ره)، با مددجویان  و خانواده های تحت پوشش این کمیته دیدار خواهند کرد. سپس وی باحضور در اداره بهزیستی با خانواده های تحت پوشش و مددجویان این اداره ملاقات خواهند داشت. ایشان در ادامه برنامه  های روز سه شنبه بازدید از دانشگاه های سطح شهرستان را نیز در دستور کار دارند.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۱۹
 • روابط عمومی

دیدار با ائمه محترم جمعه غرب استان و ملاقات مردمی

روابط عمومی | سه شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۱۱ ق.ظ

عصر روز دوشنبه مورخ11 خرداد ماه1394 دکتر سلیمی نماینده مجلس در جلسه ائمه محترم جمعه غرب استان مرکزی که با حضور ائمه محترم جمعه و ستاد نماز جمعه شهر های محلات، دلیجان، خمین، نیم ور و نراق در شهرستان محلات تشکیل گردید،حضور یافت.در این جلسه سیاست های ستاد اقامه نماز جمعه تبیین گردید و از فعالان دراین زمینه تقدیر شد. پس از این جلسه سلیمی با حضور در دفتر ملاقات مردمی خود واقع در خیابان امام خمینی(ره) به ملاقات عمومی با مردم پرداخت . در این روز وی با نزدیک به 100 نفراز مردم ملاقات رو در رو داشت و به بررسی مسائل و مشکلات ایشان پرداخت. وی سپس با حضور در مسکن مهر محلات و اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد مسکن مهر، بامردم این منطقه دیدار و ملاقات صمیمی بعمل آورد و از نزدیک در جریان مشکلات مردم این منطقه قرار گرفت.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۱۱
 • روابط عمومی